img

Sposób na znalezienie drugiej połowy

Masz problem ze znalezieniem miłości swojego życia? Piątkowe wieczory spędzasz w domu z lampką wina, oglądając seriale i głaskając swojego kota? Zamiast iść spotkać się ze znajomymi wolisz pobiegać ze swoim psem? Nie masz się czym martwić, bo jeśli masz zwierzaka – Twoje szanse na znalezienie drugiej połówki rosną!
Zwierzak lekiem na całe zło samotności na świecie
Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazują, że posiadanie czworonożnego przyjaciela może znacznie ułatwić Ci nawiązanie ciekawych kontaktów międzyludzkich. To wszystko dzięki temu, że ktoś, kto z taką miłością opiekuje się swoim czworonogiem wydaje się w opinii ogółu sympatyczniejszy, odpowiedzialny i troskliwy, a w oczach płci przeciwnej – wrażliwy i towarzyski. Z pupilem znacznie łatwiej jest przełamać pierwsze lody, kiedy podczas nieporadnych rozmów zazwyczaj konwersuje się o pogodzie, tutaj śmiało można skupić się na czworonogu.
Psy pomagają w nawiązywaniu nowych znajomości
Przeprowadzono nawet ankietę, której wyniki są bardzo pozytywne dla właścicieli psów. Otóż aż 78% posiadaczy czworonogów przyznało się, że dzięki nim łatwiej nawiązało znajomości. Potwierdziło to dwie trzecie osób, które nie mają zwierząt (częściej zagaduje się do osób na spacerach z psami). Kto nie oglądał „101 dalmatyńczyków”, ten jeszcze nie wie, że spacer z pupilem może zupełnie odmienić jego życie!
Psy łagodzą relacje
Jeśli już udało zawrzeć Ci się znajomość z jakąś osobą dzięki Twojemu psu, wiedz, że na tym dobry wpływ zwierzaka się nie skończy. W ankiecie wykazano, że psy mają wzbogacający wpływ na relacje międzyludzkie! 55% osób pozostających w związku przyznało, że dzięki pupilowi mniej kłóci się z partnerem, a wspólne dbanie o dobro zwierzaka bardzo do siebie zbliża. Poza tym, naukowcy upierają się przy fakcie, że posiadanie zwierzaka ma również zbawienny wpływ na nasze psychiczne i fizyczne samopoczucie. Nawet, kiedy dzień wydaje nam się beznadziejni i zalegamy w łóżku objadając się czekoladą, musimy wyjść na spacer z naszym pupilem, a dzięki temu mamy poczucie, że zrobiliśmy też coś dla nas samych!
Psiarze rządzą
Psy kojarzą nam się zdecydowanie aktywniej niż koty. Dlatego właściciele psów są postrzegani w oczach społeczeństwa jako również aktywniejsze osoby! Tak jak wspomnieliśmy powyżej, posiadanie psa to nie tylko czysta przyjemność, ale i obowiązki. Dlatego właściciele psów wstają wcześniej, lepiej organizują swój czas i dzień, a wszystko po to, by zapewnić jak najwięcej czasu swoim ukochanym pieskom. 
Jeśli więc szukasz miłości, najpierw adoptuj psa! A jeśli nie masz obecnie możliwości zostania właścicielem zwierzaka, zagadaj do kogoś, kto właśnie wyszedł na spacer ze swoim psem, kto wie, co może się wydarzyć...

Zobacz również