img

Psy Królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II znana jest z różnych rzeczy, w tym również z wielkiej miłości do zwierząt. Na brytyjskim dworze królewskim od lat wychowuje się psy, które są wiernymi towarzyszami codziennych przygód. 
Królewskie psy
Nie tylko Elżbieta II kocha psy – zaraziła swoją miłością do czworonogów resztę członków dworu królewskiego, a w ciągu kilkudziesięciu lat jej panowania przez pałac Buckingham przewinęło się na pewno już kilkadziesiąt czworonogów. Królowa wybierała spośród najróżniejszych ras, bawiła się z nimi, szkoliła i opiekowała. Co więcej, do dnia dzisiejszego, pomimo już swojego sędziwego wieku, nadal posiada kilka psów, które umilają jej czas spędzany na dworze. 
Jakie rasy psów najczęściej goszczą w brytyjskim zamku królewskim?
Cały świat na pewno słyszał o ukochanej rasie królowej – mowa o psach Corgi. Oprócz tych uroczych czworonogów, na dworze często pojawiają się również Spaniele i Labradory Retrivery, a każdy psiak może liczyć na osobiste szkolenie z rąk Elżbiety II. Co więcej, królowa Anglii w środowisku treserskim ma opinię wybitnego tresera psów. Dzisiaj zamieszkuje u niej pięciu psich pupili – Spaniele – Bisto, Oxo, Flash, Spick i Span. 
Spaniele Elżbiety II i labradordy księcia Filipa
Książę Filip nie ustępuje swojej żonie w miłości do psów. Prócz spanieli, posiadają labradory, których imiona nawiązują do nazw kapeluszy (innej wielkiej miłości królowej) i marek samochodów. Elżbieta II dysponuje również psami myśliwskimi i uwielbia przyglądać się polowaniom. Kiedy zwierzaki nie spędzają czasu na nauce, przebywają z królową w jej letniej posiadłości w szkockim mieście Balmoral. Ponadto, Elżbieta II ma również psy „na odległość”, zamieszkałe w jej innej rezydencji – oczywiście czworonogi nie mogą się nigdy doczekać jej odwiedzin, i kiedy królowa przekracza próg, radośnie ją witają. Suczka Labradora Retrivera Sherry szczególnie ukochała sobie królową, do tego stopnia, że nawet z odległości kilometra jest w stanie usłyszeć komendę od swej pani i odpowiednio na nią zareagować.
Corgi to rasa ulubieńców
Psy Corgi mają w pałacu królewskim największe fory. Mogą cieszyć się wolnością i swobodą, a niekoniecznie są poddawane długim tresurom. Zajmują szczególne miejsce w sercu Elżbiety II, co potwierdza fakt, że mają dostęp nawet do jej prywatnych apartamentów, wspólnie z nią podróżują samochodami, a nawet…mają własnych opiekunów. Linnet, Monty, Willow i Holly to czwórka wybrańców królowej Elżbiety II. Psy te mają również królewskie pochodzenie, bowiem są potomkami w pierwszej linii od suczki Susan – pierwszej Corgi w Buckingham. Susan była prezentem na osiemnaste urodziny Elżbiety II i stała się jej najlepszą przyjaciółką. Towarzyszyła jej we wszystkich ważnych chwilach, nawet podczas miesiąca miodowego! 

 

Zobacz również